Burun Estetiği Ameliyatı Yaptırmak Zor Mudur?

Dünya’nın en çok yapılan operasyonlarından veya ameliyatlarından biri olarak kabul edilen burun estetiği elde edilen verilere göre sene içerisinde 1,5 milyon kişi tarafından yapılmaktadır. İzmir’de ise bu estetik ameliyatını yaptıranların oranı gün geçtikçe artmaktadır. Yaşanılan burun sorununa yönelik yapılan bu operasyon başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağladığı gibi oluşan sorunlarında tamamen ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Bu da tercih edilmesinde ki en önemli sebeplerden biri olarak kabul edilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı yani rinoplasti zor mudur sorusunu insanların aklına gelen en önemli sorulardan biridir. Genel olarak baktığımız zaman ciddi zorlukları bulunmamaktadır. Tamamen yaşadığınız soruna göre uygulanan müdahaleye göre zor olup olmayacağı şekillenmektedir. Bununla birlikte müdahale sonrasında sizleri bir takım sorumluluklar beklemektedir. Bunlara uyum sağladığınız sürece herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmayacağınız gibi ameliyatın başarılı olmasını da sağlayacaksınız.

Burun Estetiğini Herkes Yaptırabilir Mi?

Burun estetiği ile ilgili herkes farklı şey söylemiş olsa da rinoplasti izmir şehrinde  kafanıza göre yaptırabileceğiniz bir ameliyat değildir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra doktor tarafından uygun bulunduğu takdirde yapılmaktadır. Aynanın karşısına geçtiğiniz bugün beğenmediğiniz hemen düzelttirebilirsiniz gibi durumlar kesinlikle söz konusu değildir. Yaşanılan sorun ve problem ile ilgili incelemeler tamamlandıktan sonra estetiğe uygun olup olmadığınıza karar verilmektedir. Uygun bulunmanız ile birlikte dilediğiniz gibi yaptırabilirsiniz.

Burun Estetiği İçin Kaç Yaşında Olunmalıdır?

Genel olarak baktığımız zaman bu estetik operasyonunu yaptırmanız için 18 yaşında olmanız gerekmektedir. Fakat özel durumlar ve problemler göz önünde bulundurulduğunda eğer 18 yaşının altındaysanız da yapılmaktadır. Bu durum yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi yapılan incelemeler ile birlikte netlik kazanmaktadır. Eğer yapılması gerekiyor ve siz 18 yaşının altındaysanız yapılabileceğini unutmamalısınız.

Burun Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Burun estetiği sonrasında dikkat edilmesi gerekenler oldukça fazladır. Bu aşama da öncelikle doktorunuzun belirtmiş olduğu ilaçları kesinlikle belirlenen ölçüde ve saatte kullanmalısınız. Bununla birlikte burnunuza sert bir cismin veya ağırlığın temas etmemesi için önlemler almalısınız. Güneş ışınlarından korunmak için ilk altı aylık periyodda mutlaka şapka ve güneş kremi kullanmalısınız. Böylece herhangi bir sorun ile kesinlikle karşı karşıya kalmayacaksınız. Fakat ameliyat oldum bir şey olmaz mantığı ile ilerlerseniz ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalabileceğinizi unutmamalısınız.

Burun Estetiği Yaptırdıktan Sonra Oluşan Şişlikler Ne Zaman Geçer?

Burun estetiğinden sonra yüzde veya burun çevresinde oluşan sorunlar genel olarak baktığınız zaman ilk 1 haftalık periyodda tamamen ortadan kalkmaktadır. Bazı durumlarda ve yapılan operasyonun şekline göre şişmeler süre olarak uzayabilir.

Burun Estetiği Yaptırdıktan Sonra Normal Yaşantıya Ne Zaman Dönülür?

İzmir’deki normal yaşantınıza ameliyattan sonra direk olarak dönebilirsiniz. Fakat bu aşama da dikkat etmeniz gereken noktalar ilk aylık dönemde devam edecektir. Burnunuzu altı ayın tamamlanmasından sonra bile belirtiği şekilde mutlaka korumaya özen göstermelisiniz.

İzmir’de iyi bir  estetik doktoru arıyorsanız da Prof.Dr.Ufuk Bilkay’ı önerebilirim. Sağlıklı günler dileriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *